BASIN AÇIKLAMASI
.
BASIN AÇIKLAMASI
.
Yozgat Konfederasyonu Hayırlı Olsun
Yozgat Konfederasyonu, adından da anlaşılacağı üzere Yozgatlı Derneklerden oluşan Federasyonların üst çatısı olarak kurulmuştur.
15.2.2018
140 tıklama
Yozgat Konfederasyonu Hayırlı Olsun
Yozgat Konfederasyonu, adından da anlaşılacağı üzere Yozgatlı Derneklerden oluşan Federasyonların üst çatısı olarak kurulmuştur.

Başta İstanbul olmak üzere, Türkiye ve Avrupa’da bulunan, STK’larımızla bütünleşip güçlü bir organizasyonun ilanını paylaşmak üzere,

CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN. RECEP TAYİP ERDOGAN’IN, YOZGAT’TA DEDİĞİ GİBİ,2 MİLYON YOZGATLI, bir araya geldik.
Toplumsal yaşamın ilerlemesinde Kamu ve özel sektörlerin ardından üçüncü meslek olarak Sivil Toplum Kuruluşları da günden güne “hayat kurgusu” içerisinde hak ettiği konuma erişmektedir.

Sosyal politikaların planlanmasında ve icrasında; sosyal adalet, sosyal gelir ve hakça pay dağılımı, sosyal huzur, sosyal bütünleşme ve milletçe ortak ideallerin tasarlanıp, sosyal hedefe ulaşılmasında, Sivil Toplum Kuruluşlarının önemi ve katkısı göz ardı edilemeyecek boyutlardadır.

Meslek STK’ları, bilimsel ve yardım STK’ları, Hemşehri dernekleri veya vakıfları toplumsal kalkınmanın en güçlü paydaşları arasındadır.

Yerel, ulusal ve uluslararası alanlarda faaliyet konularına göre üstlendikleri misyonların icrasında gayretli çalışmalar yapmak, vizyoner faaliyetlere imza atmak üzere kurumsallaşan Sivil Toplum kuruluşlarımız arasına güçlü bir yapı olarak Yozgat Konfederasyonunu da katmak istiyoruz.

Özellikle toplumsal “bütünleşme, toplumsal huzur ve toplumsal adaletin” gerçekleşmesinde hemşehrilerimizin üzerine düşen sorumlulukların ve payına düşen hakların, gerçekleşmesine vesile olmak için Yozgat Konfederasyonu kurulmuştur.

Amacımız “mikro millyetçilik, kavmiyetçilik, bölgecilik yapmak” olmadığı gibi, üzerimize düşen sosyal misyonun bizzat icracısı olmak için kurulmuştur.

Konfederasyonumuzu, İstanbul’daki kuruluşları 20 yılı geçen 33 derneğin kümelendiği 4 Federasyonun üst çatısı olarak teşekkül ettirdik.

Bu yapı, İçe ve dışa dönük çalışmalarla hayat bulacaktır.

Yozgat dışında yaşayan Yozgatlıları bir misyon ve vizyon etrafında toparlayarak, “stratejik amaçları,stratejik hedefleri, toplumsal ve bireysel fayda esasına göre kurgulanmış aksiyonları” olan, geniş tabanlı, sistematik yönetimli, “büyük bir çatı kuruluş” olarak kurulmuştur.

Öncelikli dertleri arasında, Yozgatlıları bir araya getirmeyi amaçlayan, yurt içindeki ve yurt dışındaki hemşehrilerini içine alan uluslararası bir yapıdır.

Kolları ve yüreği büyük, cüssesi ve kuvveti büyük, idealleri ve hayalleri büyük, insan kaynakları ve ekonomik varlıkları büyük, hizmetleri ve faydaları büyük bir yapı için olgunlaşmış zamanın ürünü olarak, insanımızın yarınına kurgulanmış ve kurulmuş bir yapıdır.

Bu yapının kurucusu ve katılımcısı olmak, ortaya koyduğu amaçları ve hedefleri bir bir yerine getirmek, “Yozgat” denince akla gelen ilk haliyle milli meseledir.

Mademki namımız milliyetçi, o halde bizlerde adımızın, namımızın hakkını vermek, ülkemizin bekası, milletimizin huzuru için daha sistemli daha verimli daha katma değeri yüksek işler yapmak üzere devletimizin ve milletimizin yanında, hükümetimizin ve yerel yönetimlerimizin destekçisi olmak, sivil irade ve sivil gücün temsilcisi olarak, bugünden itibaren gün olur Afrin’de asker olur savaşırız, gün olur mazlumun ve fakirin yanında yer alır koli taşırız, gün olur bilimsel faaliyetler için burs oluruz, ve her zaman, her yerde kanunlara ve toplumsal değerlere saygılı ve uyumlu oluruz. Bizim bir namımızda Çapanoğlu’dur, Devletimizin, Vatanımızın faydasına olan, Milletimizin Hayrına olacak her işin içinden biz çıkarız.

Bizim taşıdığımız ismi de itibarı da biz üretmedik. Ama bu ismi dün Bozok sancağı bu gün Yozgat olarak üstlendiğimiz misyonu taşımak ve milletinin en güçlü parçası olmak, bir sonraki nesillere aktarmak bizim görevimiz, ödevimiz, sorumluluğumuz ve hayattaki amacımızdır.

40 yıldır terörle mücadelede verdiğimiz şehit sayısı ortadadır.
15 Temmuz hain saldırıda nüfusuna oranla en çok şehit veren il olduğumuz ortadır.
Ve “bugün ve her zaman olmamız gereken yerde olmak” daha bilinçli daha güçlü görev üstlenmek üzere, bu yapıyı kurduk.
Saygıdeğer basın mensupları ve değerli çalışma arkadaşlarım

Haksız kayırmacılıklardan, mikro hemşehricilik hastalığından, içeriksiz ve düzeysiz sivil toplumculuktan beri olmak, hak adalet ve sosyal huzurun tesis edilmesinde gayretli ve ısrarcı olacağız.

Sosyal bütünleşmenin ve sosyal ideallerin en lazım olduğu yer ve zamanlarda olmak üzere Yozgat Konfederasyonumuzun hemşehrilerimize milletimize hayırlı hizmetler üretmesini temenni ediyor kurucu STK’larımıza ve Başkanlarımıza teşekkür ediyorum.

Mehmet DENİZ
15/02/2018 -İSTANBUL
çizgi
Toplam: 3 Kayıt Bulunmaktadır
YOZGAT PLATFORMU 2021 Tüm Hakları Saklıdır