10.9.2019
Yozgat Bozok Universitesi

Gündem Yozgat Bozok Üniversitesi oldu...

Rektör işadamlarından destek için haftasonunu Istanbul'da geçirdi.
YOSİAD Başkanı Erdal Öztürk, Rektör Karadag'ın çabasının tüm Yozgat bürokratına örnek olması gerektiğini söyledi ve " Yozgatlı ve Yozgat'taki bürokrat ve siyasiler işadamları ile diyalog ve muhabbetlerini yeniden gözden geçirmeli' diye konuştu...

YOSİAD Olağanüstü toplandı. Yozgat Bozok Üniversitesi için yapılabilecek destekleri değerlendirdi.
Yozgatlı Sanayici ve Işadamları Derneği (YOSİAD) aylık olağan Yönetim Kurulu Toplantısını bu ay, Yozgat Bozok Üniversitesi' in aylar önce görevi devralan yeni Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadag'ın katılımı ile gerçekleştirdi...
Yozgatlı işadamlarının üniversiteye dolayısıyla da şehre saglayacakları katkının önemine binaen Rektör Karadağ, Istanbul ve çevresinde faaliyet gösteren Yozgatlı işadamlarıyla biraraya gelerek üniversite için karşılıklı yapılabilecek çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunmak üzere hafta sonunu Istanbul'da geçirdi...
Yozgatlı Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Erdal Öztürk ile öncesinde görüşen ve işadamları ile yapılacak bir ön görüşme toplantısı talebinde bulunan Rektör Karadağ'ın talebi üzerine YOSİAD yönetimi toplandı.
YOSİAD Yonetim kurulu üyelerinden Yozgatlı işadamı Veysel Arslan'ın fabrikasında 8 Eylül 2019 Pazar günü YOSİAD Başkanı Erdal Öztürk başkanlığında gerçekleşen toplantıda, Üniversite hakkında işadamlarını bilgilendiren Rektör Karadağ, işadamlarının sağlayacakları katkı ve desteğin de önemine vurgu yaptı.
Halihazırda 12 fakülte, 3 enstitü, 5 yüksekokul, 1 meslek yüksekokulu, bağlı bölümleri, Tekno-Park'ı, sosyal donatıları ve merkezleri ile hizmet veren Yozgat Bozok Universitesi'nin, şehrin eğitim kalitesinin artması, sosyal kültürel ve ekonomik gelişim ve büyümesine sağladığı katkının, devlet-vatandaş iş birliği ve el birliği ile artırılabilecegine vurgu yapan Rektör Prof.Dr. Ahmet Karadağ, bu anlamda gayret sarfettiklerini belirterek, YOSİAD Başkanı Erdal Öztürk ve yönetiminden ve tüm Yozgatlı işadamlarından destek istedi.
Her biri ayrı iş kollarında Yozgat dışında faaliyet gösteren Yozgatlı işadamlarının çaba ve gayretlerinin de bu yönde olduğuna değinen Yozgatlı Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Erdal Öztürk, öncelikle Yozgat Bozok Üniversitesi'nin yeni Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ'a "hayırlı olsun" dedi, destek girişimi ve bu yöndeki örnek çabası, gayreti ve heyecanı için teşekkür etti.
Başkan Öztürk, "Yozgatlı bürokrat ve siyasiler biz işadamlarına doğru yaklaşımda bulunup yapılabilecekler konusunda gayretlerini ve girişimlerini iletişimlerini birebir gerektiği gibi yaparlarsa biz işadamları olarak elimizden gelenin fazlasını da elbetteki memleketimiz için yapmaya her zaman hazırız" diye konuştu.
Baskan Öztürk, Yozgatlı Sanayici ve İşadamları Derneği olarak, Yozgat Bozok Üniversitesi için yapılabilecek destek ve katkılarının seyri için önümüzdeki günlerde şehre bir ziyaret gerçekleştirip yerinde inceleme ve değerlendirmelerde bulunacaklarını sözlerine ekledi.
Rektör Karadağ, Yozgatlı Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Erdal Öztürk'e günün anısına besmele yazılı bir tablo hediye ederek teşekkür etti..Toplantıya Yozgat Platformu bşk Kazim Ekinci Başkan Vekili Mümin Günler Av.Satılmış Şahin İbrahim Arıkan Ahmet Ayan . Onur Keten @ Orhan Erbaş Muammer Şaşmaz Hasan Zengin Ibrahim Reçber Hamdi Kurtoğlu Emre Çelik Özgür Şen Veysel Arslan olmak üzere çok sayıda iş adamımız toplantıya iştirak ettiler

katılarak üniversite hakkında görüşlerin birinci ağızdan iletme fırsatı buldular. Bizde Yozgat Platformu yönetim kurulu olarak Rektörümüzü kutluyor bu tür görüşmelerin sürekli olmasını temenni ediyoruz.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

  • ufuk

  • bekircaylak

  • yozgatgazate

  • ileri

  • çamlık tV

  • AYHAN VURAL

  • KEMOS GRUP
 
 
   
 
 
BASIN ODASI ÜYE DERNEKLER FALİYETLERİMİZ
 
Yozgat Platformu © Tüm Hakları Saklıdır