13.5.2017
Türkiye nin Davosu Yozgat Olacak
Yozgat Valiliği ve ORAN Kalkınma Ajansı işbirliğiyle düzenlenen Yozgatlı İş Adamları Zirvesi Sorgun Termal Otelde gerçekleştirildi.
Yozgat’ın yatırım potansiyelini ortaya çıkarmak, iş adamlarının Yozgat’a yatırım yapmalarını sağlamak, istihdamı artırmak, büyük şehirlere göçü önlemek ve ilimizi yaşanabilir bir şehir yapmak için düzenlenen toplantıya 130 işadamı katıldı.
Toplantıda konuşan Vali Kemal Yurtnaç, her yapılan işte planlamanın önemli olduğunu belirterek, "Eğer geleceğinizi planlamazsanız, varacağınız bir noktaya da gelemezsiniz, rüzgarın önündeki yaprak gibi bir sağa bir sola savrulursunuz" dedi.
Yozgat'ın gelişmesi için hedef koyduklarını dile getiren Vali Yurtnaç, "İlimizde tarım ve hayvancılık ilerde olmakla beraber, boşta kalan termal var, bu termali tanıtalım istiyoruz. Yozgat'ı Termal, kongre ve turizminin yeni adresi yapacağız. Yozgat'ı Türkiye'nin Davos'u yapacağız" diye konuştu.
Vali Yurtnaç, bu tür toplantıların genelde şehirlerde yapılacak bir iş için yardım toplamak için yapıldığına değinerek sözlerini şöyle sürdürdü: 
"Bu toplantı yardım isteme toplantısı değil. Kimse sizden, spor kulübüne, ne yapılacak okula, ne bir hayır kurumuna, ne bir camiye yardım istemiyoruz. Sizlere sadece memlekete vefa projesi çerçevesinde buradaki yatırım fırsatlarını sizlere anlatmak istiyoruz. Yatırımlarınızı daha nasıl ileri götürürsünüz ve sizin memleketinize istihdam konusunda nasıl desteğiniz olabilir diye size fırsatları anlatmak istedik."
Yozgat'ın 5. Yatırım Teşvik Bölgesi'nde yer aldığını aktaran Vali Yurtnaç, "Buraya yatırımı yaptığınızda size getirileri nelerden. Burada herkes, hem cebini hem memleketini düşünecek. Bizler sizlere tüm altyapı bilgilerini vermeye, işlerinizde destek olamaya, problemleri çözmeye hazırız. Ben sizlere burada yapacağınız yatırımlarda sıfır bürokrasi vadediyorum" ifadelerini kullandı.
Yozgatlı İş Adamları Zirvesi'ne katılan Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ ise, Türkiye'nin her alanda gelişimine önem verdiklerini söyleyerek, "Türkiye son 15 yıl içerisinde her alanda ciddi sıçramalar yaptı. Ekonomisi yaklaşık 3.5 kat büyüdüğü gibi her alanda da benzer büyümeleri, benzer gelişmeleri, benzer değişmeleri yaşadı. Bugün Türkiye bu büyük sermayesiyle 15 yılda büyük değişimler yaşadı. Büyük gelişimler ortaya koydu ve ülkemiz her alanda değişti, gelişti. Ama Türkiye'nin gelişmesini istemeyen çevrelerde Türkiye'nin attığı her adımın karşısına dikildikleriyle beraber görüyoruz. İçeride buna destek bulduklarını da hep beraber görüyoruz. O nedenle biz attığımız adımların sadece bizi ilgilendiren adımlar olduğunu düşünmemeliyiz. Küresel rekabet çerçevesinde bu rekabette Türkiye'nin büyümesinden rahatsız olan çevrelerin olduğunu da bilerek adım atmamız lazım. Yaşadığımız hadiselere baktığımızda ekonomimizi sıkıntıya sokmak isteyen pek çok olay oldu. Bütün bu yaşanmışlıklara rağmen bugün Türkiye'nin hamdolsun güçlü bir ekonomisi var" dedi.
 
 
 
 
 
 
 
 

  • AYHAN VURAL

  • YOBİTAŞ

  • ELİF GRAFİK

  • KEMOS GRUP
 
 
   
 
 
BASIN ODASI ÜYE DERNEKLER FALİYETLERİMİZ
 
Yozgat Platformu © Tüm Hakları Saklıdır