2.2.2018
Emit Fuarı ardından
Dünyanın sayılı Fuarların dan olan Doğu Akdeniz Fuarı (EMİT) diğer yıllara oranla daha dolu ve içerik olarak yüksekti.Başta Turizm şirketleri olmak üzere aynı zamanda İllerimizde bu fuara katılarak illerin tarihi turistik ve kültürel özelliklerini yerli ve yabancı turizm acentalarına sergilemek istemektedirler.
Her Yıl Düzenli olarak Emit Fuarına katılan İlimiz ilk defa bu yıl daha derli toplu bir görüntü çizdi.
   Bu yıl ana temanın Tarihi Roma Kaplıcaları maketi yapılarak Sarıkaya da bulunan gelecekte yerli ve Yabancı turistlerin uğrak yeri olması beklenen kaplıcalar ön plana çıkarıldı. Bir başka öne çıkan tema ise  tarihi büyük camii ile konaklarımız oldu.
    Sivil toplum kuruluşlarımız her yıl olduğu gibi bu yıl da Yozgat standını hiç yalnız bırakmadılar.
Sayın valimiz Kemal Yurtnaç ın talebi doğrultusunda Fuar günleri STk lara paylaştırıldı. Bu da dağınıklığı ve karışıklığı gidermiş oldu 
fuarın ilk günü etkinliklerini Yozgatlılar federasyonu İkinci Gününü bağcılar Yozgatlılar derneği ile birlikte köy ve kasaba dernekleri organize ederek gelen konuklara Yozgat kaz Pilavı ikram ettiler.
    Fuarın üçüncü gününü Yozgat Platformu,Yozgat İl Der.Fed. Yozgat sanayici iş adamları Derneği ile Yozgat Kültür ve Dayanışma Derneği birlikte organize ederek Testi kebabı ikram ettiler. Gelen Tüm konuklara doya doya testi kebabı sunulmuş oldu.
    Yöresel sanatçılarımız başta olmak üzere Mümin Sarıkaya da Emit Standında halk konseri vererek katılımcılara hoş anlar yaşattılar
Bizde fuar süresince emeği geçen ve katkı sunan her kese teşekkür ediyoruz.
 
 
 
 
 
 
 
 

  • AYHAN VURAL

  • YOBİTAŞ

  • ELİF GRAFİK

  • KEMOS GRUP
 
 
   
 
 
BASIN ODASI ÜYE DERNEKLER FALİYETLERİMİZ
 
Yozgat Platformu © Tüm Hakları Saklıdır