11.4.2018
Hollanda Yozgatlılar Federasyonun Yeni başkanını seçti

Hollanda’da yaşayan yaklaşık 45 bin Yozgatlının temsil edildiği üst kurum olan Hollanda Yozgatlılar Federasyonu, Rotterdam’da gerçekleştirilen 6. olağan genel kurul sonrası yeni yöneticilerini belirledi 


1.Nisan 2018 pazar gūnū Rotterdam şehrinde veersam dernek salonunda YOZGATLILAR FEDERASYONU 6. Olağan genel kurul kongresi yapılmıştır.

Faliyet ve muhassebe raporlarının 1 ay önce 18 şubat'daki genel kurul toplantısında okunup, o gūn hazır bulunan delegeler tarafindan onaylandıgı fakat yeni yönetim kurulu adayı çıkmadıgı icin seçim maddesine geçilememişti.
1 nisan tarihine ertelenen genel kurul saat 14.30 da divan heyetinin teşkil edilmesi ile tek bir gūndem maddesi ile toplantısına kaldıgı yerden devam etmiştir.
Divan kurulu başkanı sayın Ali bektur bey'in yeni yönetim kurulu için aday olacak kişilerin belirlenmesi için yaptıgı duyuru sonrası , 11 asil iki yedek ūye olmak ūzere bir aday listesi sunulmuştur.
Divana sunulan bu listedeki isimler divan heyeti başkanı tarafından teker teker okunarak genel kurul katılımcıların açık oylamalarına sunulmuş ve būyūk çogunlukla kabul edilmìştir.
Gelecek ūç yıl için yozgatlılar federasyonunu daha ileri hizmet ve çalışmalara taşıyacak yönetim kurulu görev dağılımı şu şekilde belirlenmiştir.
Genel başkan : Zeki Baran
B. Yardımcısı : Zekeriya Açkalmaz
B. Yardımcısı: Tahsin Özer
B. Yardımcısı: Mustafa Demirci
Genel Sekreter: Nihat Koçak
S. Yardımcısı : Birol koçak
Genel muhassip: Ahmet Arslan 
M. Yardımcısı : Bektaş Yıldırım
Ūye : Kadir Açkalmaz
Ūye : İbrahim Yerden
Ūye : Būlent Gūnsel
Yedek ūyeler
Attila Taşdemir
Fatih Özgūr
Kadin kollari
Gonca Ozdemir

Denetleme kurulu
Seyit oguzer
Yakup Peker
İsmail Öztur
Yozgatlılar federasyonu yeni yönetim kurulu adına zeki baran divan heyetine, genel kurul katılımcılara ve önceki yönetime teşekkūr etti 
Gelecek yıllarda Hollanda'da yaşayan yozgatlı insanlarımıza, siyasi , dini ve fikri hiç bir ayrim yapmaksızın çeşitli ve zengin hizmetleer yapabilmek için imkan ve destek sağlamaya dönūk çalışma sözū verdi.
Yozgatlılar federasyonu nun yapacagı çalışmalada, hizmetleri tabana yapmak adına bayanlar kolu, gençler kolunun ehemniyet ve önemini çok elzem oldugunu ve bu konudaki yeniden yapılanmanın en kısa zamanda gerçekleştirmenin sözūnū vererek konuşmasını sonlandırdı.

Yozgat Platformu Olarak Yeni seçilen hemşehrilerimize başarılar dileriz.

 
 
 
 
 

  • AYHAN VURAL

  • YOBİTAŞ

  • ELİF GRAFİK

  • KEMOS GRUP
 
 
   
 
 
BASIN ODASI ÜYE DERNEKLER FALİYETLERİMİZ
 
Yozgat Platformu © Tüm Hakları Saklıdır