BAŞKANIN MESAJI
.
BAŞKANIN MESAJI
.
ABD Başkanı Joe Bideni Kınıyoruz
Yozgat Platformu olarak, ABD Başkanı Joe Biden’in 1915 yılında yaşanmış olan mukatele ve tehcir olayını soykırım olarak nitelendirmesini reddediyor ve şiddetle kınıyoruz.
25.4.2021
881 tıklama
ABD Başkanı Joe Bideni Kınıyoruz
Hiçbir gerçekliği olmayan, meşruiyetten yoksun bu nitelendirmenin dostane ilişkilere ve müttefikliğe uygun olmadığı açıktır.
Asırlardır bu topraklarda birlikte yaşadığımız Ermenileri, diasporanın çirkin emellerine kurban etmek ve tarihi çarpıtmaya kalkmak ABD Başkanının görevi olmamalıydı. Bu çarpıtmanın dostluğa, barışa, geleceğe hiçbir olumlu katkısı olmayacağı gibi bilakis yeni yaraların açılmasına fırsat verecektir. Tarihi olayları değerlendirmek siyasetin değil, tarihçilerin ilgi sahası içindedir.

Son yıllarda ülkemize karşı hasmane tutum içine giren ABD’nin bu tür gerçek dışı suçlamalarla nereye varmak istediğini anlamak mümkün değildir. Bilinmelidir ki, Türkiye uydurma iddialarla köşeye sıkıştırılıp, teslim alınabilecek bir ülke değildir. Tarihi boyunca adaletten ayrılmayan ve hiçbir boyunduruğa boyun eğmeyen bu millete şu veya bu baskılarla boyun eğdireceğini sananlar öyle anlaşılıyor ki tarihten ders almamışlardır.

Türkiye, en zor şartlarda dahi dostluklara sahip çıkan, tarihi şanlı bir imparatorluğun bakiyesi olarak her daim barıştan yana olmuş, dostluklara önem vermiş, her tür ayrımcılığa karşı çıkmış bir millet olmayı sürdüreceği gibi, haksızlıklara karşı da durmaya devam edecektir.

Tarihi bir gerçektir ki, Osmanlı topraklarında her türlü ihanetle karşılaşmış olan milletimiz 1. Dünya savaşında büyük zaiyatlar vermiştir. Buna rağmen yaşananları kaderin acı bir hatırası olarak değerlendirmenin ötesinde başka hiçbir iddiada bulunmamıştır. Eğer, tarih kaşınacak olursa görülür ki asıl soykırımı yapanlar, bugün milletimize suç isnat etmeye kalkanlardır.

Mevcut ABD Yönetimi Türkiye Ermenileri Patriği Sayın Sahak Maşalyan ve Ermeni Vakıfları Birliği Başkanı Sayın Bedros Şirinoğlu'nun belirttiği gibi geçmişte yaşanan acıları gündelik politikalara ve kimi yanlış politik amaçlara alet etmenin sonuçlarını düşünmelidir.

Ülkemizi dört bir yandan kuşatmaya kalkanlar ve asırlardır birlikte yaşadığımız halklar üzerinden karanlık politikalar üretmeye kalkanlar iyi bilmelidir ki, yeni düşmanlıklar oluşturmanın hiç kimseye faydası dokunmayacaktır. Dünya, küresel anlamda ağır bir pandemi trajedisi yaşarken, devletler arasında dayanışmaya ihtiyaç duyulurken, yeni düşmanlıklar oluşturmaya kalkışanları tarih unutmayacaktır.

Umarız, aklı başında Ermeniler, ABD Yönetiminin bu kışkırtıcı çıkışına gerekli cevabı verirler. Umarız ki; ABD Yönetimi son yıllarda ülkemize karşı yürüttüğü hasmane tutumdan vazgeçer, dostluğa , müttefikliğe sığmayan hatalarını onarmak için zaman geçmeden üzerine düşeni yapar. Bizler, dün olduğu gibi, bugünde yüce devletimizle birlikte her tür kötülükle mücadeleyi sürdüreceğimizi önemle vurgulamak istiyoruz.

El ele, birlikte önümüze konan her türlü engeli aşacağımızdan, daha güzel günlere kavuşacağımızdan eminiz..

Saygılarımızla…
YOZGAT PLATFORMU
çizgi
Toplam: 6 Kayıt Bulunmaktadır
YOZGAT PLATFORMU 2021 Tüm Hakları Saklıdır