HABER BÜLTENİ
.
HABER BÜLTENİ
.
Hocali Katliamının 29'uncu Yıl Donumu
Sayın başkanımız Kazım EKİNCİ, Hocalı Katliamı'nın 29. yıl dönümünde, Ermeni çetelerinin aralarında yaşlı, kadın ve çocuklarında bulunduğu masum insanları katlettiğini hatırlattı.
27.2.2021
1325 tıklama
Hocali Katliamının 29'uncu Yıl Donumu
Hocalı Katliamı'nın 29. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, Dağlık Karabağ'ın Hocalı kasabasında 26 Şubat 1992'de Ermeni güçlerinin aralarında yaşlı, kadın, çocuk ve bebeklerin de bulunduğu masum insanları katlettiğini hatırlattı.

Ermeni güçlerinin binlerce Azerbaycanlıyı esir aldığına ve Hocalı kasabasını tamamen yok ettiğine işaret eden Yozgat Platformu Başkanı sayın Kazim Ekinci mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Tüm dünyanın tanık olduğu üzere, adalet yerini bulmuş ve kardeş Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ'da işgal altındaki toprakları için meşru mücadelesi zaferle sonuçlanmıştır. Bu zafer tüm Türk dünyası için bir gurur ve mutluluk kaynağı olmuştur.

Hocalı'nın acı dolu hatırası, Azerbaycanlı kardeşlerimizin gönlünde kuşkusuz tüm tazeliğiyle yaşamaktadır. Bu vesileyle, Yozgat Platformu olarak biz de Hocalı soykırımının kurbanlarını saygıyla anıyor, Azerbaycan halkı ve hükümetine taziyelerimizi sunuyoruz. Türk dünyası olarak Azerbaycan'la omuz omuza durmaya devam ediyoruz."

Saygılarımzıla
Kazim Ekinci
çizgi
Toplam: 100 Kayıt Bulunmaktadır
YOZGAT PLATFORMU 2021 Tüm Hakları Saklıdır