HABER BÜLTENİ
.
HABER BÜLTENİ
.
Yozgatlılar Platformu Başkanı ve başarılı iş adamı hemşehrimiz Kazım Ekinci de 28.dönemde Parlamentoda Yozgat milletvekilliği görevine talip oldu
Yozgatlılar Platformu Başkanı ve başarılı iş adamı hemşehrimiz Kazım Ekinci de 28.dönemde Parlamentoda Yozgat milletvekilliği görevine talip oldu
18.4.2023
612 tıklama
Yozgatlılar Platformu Başkanı ve başarılı iş adamı hemşehrimiz Kazım Ekinci de 28.dönemde Parlamentoda Yozgat milletvekilliği görevine talip oldu

İstanbul Yozgatlılar Platformu Başkanı ve başarılı iş adamı hemşehrimiz Kazım Ekinci de 28.dönemde Parlamentoda Yozgat milletvekilliği görevine talip oldu.Ekinci, Milletvekili aday adayı olarak Ak Parti Yozgat İl Başkanlığına başvurusunu yaptı.Doğum yeri olan Yozgata bağlı Sarıkaya ilçesinin Karayakup Kasabasında iş ortaklarıyla modern bir hayvancılık projesini gerçekleştiren ve şimdilerde  Sarıkaya yöresinin kalkınması amacıyla çok sayıda projeler hazırlamayı planlayan Kazım Ekinci,Ak Parti il binasında düzenlenen Milletvekilliği aday adaylığı başvuru töreninde yaptığı konuşmada Milletin vekili değil,Yozgat ve Yozgatlıya adanmış bir Yozgat sevdalısı olarak Yozgatlı’nın hizmetkarı olmak için yola çıktığını belirterek,” Ankara merkezli değil Yozgat merkezli siyaset yapmak insanlarımızı Ankaraya değil  hizmeti ayağına getirmek, köye getirmek, ilçeye getirmek hedefim olacaktır” dedi.

İstanbul Yozgatlılar Platformu Başkanı ve Ak Parti Yozgat Milletvekili adayı adayı hemşehrimiz Kazım Ekinci ,konuya ilişkin özetle şunları söyledi :

“Milletin vekili değil ,Yozgatlının hizmetkarı olmak için yola çıkıyorum.Yozgat ve Yozgatlıya adanmış bir Yozgat sevdalısı olarak yola çıkıyorum.

Dünya ticaretini çok iyi bilen biri olarak heybem çok dolu..

Başta gençlerimiz olmak üzere Yozgatı şimdiye kadar görülmemiş ve yaşatılmamış bir hizmetkarlık sergilemek istiyorum

İş insanını anlayan

Öğrenciyi anlayan

Sanat ve sanatçısını anlayan

Kültürümüzü bilen

Her köyümüz için projesi olan

Yurt dışında yaşayan hemşireleri

Yurt içinde yaşayan hemşehrileri

Bürokrasinde olan hemşehrileri

Dünyada da yaşayan hemşehrilerin  sesi olmak ,sinerji oluşturmak

Güçlü Yozgat lobisini hayata geçirmek.

İşte o zaman Yozgat’ın nasıl kabuk değiştirdiğini hep beraber göreceğiz.

Uyuyan devi uyandırmak istiyorum.

Ankara merkezli değil Yozgat merkezli siyaset yapmak insanlarımızı Ankaraya değil  hizmeti ayağına getirmek, köye getirmek, ilçeye getirmek hedefim olacaktır.

Her sektörden ve her kesimin bir temsilcisini mutlaka oluşturacağım.

Konusunda,alanında uzman insanlarımızın fikirleri ile Yozgat a hizmet edeceğim.

Allah nasip ederse Yozgatlı şimdiye kadar görmediği bir hizmetkarını görecektir.

Sefer bizden zafer Allah’tandır.”

EKİNCİ'NİN BİYOGRAFİSİ 

Ak Parti 28.dönem Yozgat milletvekili aday adayı Kazım Ekinci, özgeçmişini ve başarılarla dolu ticari hayatını şöyle anlattı :
"1964 Yılında Hafız imam Kore gazisi bir babanın 5 evladın ortancası olarak dünyaya geldim. Babanın memur olması sebebiyle ilk okulu üç köyde tamamladım.
Orta okulu Sarıkayada, liseyi Sarıkaya ve Ankarada bitirdikten sonra  yüksek öğrenimimi de  Anadolu üniversitesi işletme fakültesinde tamamladım.
Aynı zaman da akşam sanat okuluna giderek Radyo TV teknikerlik belgesini aldım.
1984 yılında Yozgat’tan İstanbula gelerek uluslararası nakliye firmasında işe başladım.
İleriki yıllarda aynı sektörde kendi firmamı kurarak bu işe 1999 yılına kadar devam ettim.
1999 yılında ülkemizde eksikliğini hissettiğim DC akımla çalışan pompa üretmeye karar vererek bu sektöre girdim.Türkiye de ilk defa DC akımla çalışan pompaları üretmeye başladım bu sayede ithalatı azaltarak ülke ekonomisine katkı sağladım.
Aynı zamanda ihracat yaparak ülkeme döviz kazandırmaktayım.
Üretmiş olduğum pompaları Başta Arçelik-Beko-Vestel Tüm beyaz Eşya üreten firmalar ile -Nestle başta olmak üzere çok sayıda firmaya ürün tedariği sağlamaktayız.
Üretmiş olduğumuz ürünlerin Patent ve tasarımları şahsıma ait olup yeni ürünler geliştirmeye devam ediyoruz. Şirketlerimiz aile şirketi olup Eşim ve 3 oğlumla birlikte işlerimiz yürütmekteyiz. Tekne ve yatlar için sintine pompaları özel sıvılar için yine özel pompalar üretmekteyiz.
Aynı şekilde kafe otomat pompalarına DC pompa üretmekteyiz ve Türkiye’de pazar lideriyiz. Pompa sektörü haricinde gurubumuzda Sıfır Atık çöp toplama sistemleri üretmekteyiz.
Başakşehir belediyesi yapılan akıllı yer altı çöp sistemlerinin kurucusu ve tedarikçisiyiz.
Başkaca Hizmet ve danışmanlık şirketimizle ticari hayatımıza devam ederken İstanbul Ticaret odasın 4 dönemdir meclis ve komite üyeliği yapmaktayım. (2009-Devam ediyor)
Dünya Ticaretini araştırmayı ve oralardan fikirler almak için Dünyanın 65 ülkesini gezme ve araştır yapma fırsatım oldu.Sürekli  fuarlara ve iş formlarına katılıyorum.
Sayın cumhurbaşkanımızın heyeti ile 15 Afrika ülkesine katılarak ürünlerimizi satmak ve ülke ekonomisine katkı sağlamak için çaba sarfetiyorum.
Bu gördüklerim da biz Türk sanayicisinin üretemeyeceğimiz ve satamayacağı ürün ve pazar yok. Yeter ki inanalım.
Dünya dan ve ülkemden kazanmış olduğum bu tecrübelimi İlime ve milletin yararına sunmak istiyorum.
'İnsanların en hayırlı insanlara faydalı olandır' düsturunu kendime şiar edindim.Bu yüzden hizmet etme imkânı olduğuna inandığım aşağıdaki STK'lar da görev aldım.
 
*Yozgat Kültür ve Dayanışma Derneği 3 Dönem Başkanlık.
*İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Genel sekreterlik.
*Yozgat Konfederasyonu Bşk. yardımcılığı.. Devam ediyor.
* Yozgatlı Sanayici ve iş adamları derneği Yüksek istişare kurulu üyeliği
* TÜMSİAD Kurucu üyelik 3 dönem Bşk. Yardımcılığı.
* Yozgat Platformu Genel başkanlığı görevim halen devam etmekte..
* Yedi Renk Tek Yürek Platformu Bşk. Yrd.
* Büyük İç Anadolu Platformu Bşk. Yrd.
* Türk Dünyası Dayanışma Derneği Bşk. Yrd.
* Fatih İmareti Atik Kuran kursu Derneği Bşk. Yrd.
* Yozgat Spor Kulübü İstanbul temsilciği
* İstanbul Ticaret Odası meclis üyeliği.. Devam ediyor.
 
çizgi
Toplam: 100 Kayıt Bulunmaktadır
YOZGAT PLATFORMU 2021 Tüm Hakları Saklıdır