HABER BÜLTENİ
.
HABER BÜLTENİ
.
İYİ Parti İstanbul Milletvekili Aday Adayı Yozgatlı hemşehrimiz Mümin Günler
İYİ Parti İstanbul Milletvekili Aday Adayı Yozgatlı hemşehrimiz Mümin Günler, doğduğu yerin Yozgat, doyduğu ve büyüdüğü yerin ise İstanbul olduğunu söyledi. 1963 YILINDA İSTAN
30.4.2023
563 tıklama
İYİ Parti İstanbul Milletvekili Aday Adayı Yozgatlı hemşehrimiz Mümin Günler
İYİ Parti İstanbul Milletvekili Aday Adayı Yozgatlı hemşehrimiz Mümin Günler, doğduğu yerin Yozgat, doyduğu ve büyüdüğü yerin ise İstanbul olduğunu söyledi.

1963 YILINDA İSTANBUL’A GELDİK
Günler, “1963 yılında İstanbul’a göç etmiş bir babanın üçüncü evladıyım. Uzun yıllar İstanbul’da eğitim hayatımızı tamamladıktan sonra kendim Gümrük müşaviriyim. Kendi şirketimi 89 yılından bu tarafa sürdürüyorum” dedi.

BENİM YOZGAT HİKAYEM 2009 YILINDA BAŞLADI
Yozgat ile ilgili hikayesini anlatan Günler, “2009 yılında Yozgat Kültür ve Dayanışma Derneği’nin yönetim kuruluna seçilmemle çok daha yoğun oldu. Burada şuanda da stüdyo konuğu olan Kazım Ekinci kardeşimdir. Hem kardeşim hem de köylümdür. Ben Gümrük Müşavirliği yaparken Kazım Ekinci taşımacılık sektöründe ciddi şekilde taşımacılık yapıyordu ve süreç öyle başladı. Kazım Bey Yozgat Kültür ve Dayanışma Derneği’ne başkan olmak istiyorum dedi. Bu süreç içerisinde bizim yönetimde görev alır mısın dedi. Bizde İstanbul’da birçok hemşehri dernekleri var. Güzel bir fikir biz biraz farkındalık yaratırsak bu sürecin içerisinde olalım dedim. Derneklerin daha güçlüsünü yapalım diyerek yola çıktık” dedi.

YOZGATLILARI TANIMA FIRSATIM OLDU
Günler, “Bu durumlardan sonra Yozgatlıları çok daha iyi tanıma fırsatım oldu. Çok daha fazla Yozgatlı hemşehrilerimizle tanışıp dayanışma, Kültürleri gelecek nesillere taşıma ile alakalı çalışma yürüttük. Bugünde Yozgat’ın ekonomik kalkınma modellerinde ciddi anlamda tecrübe sahibi olduk. Ciddi katkılar da sağladığımızı düşünüyoruz. Bugünde Kazım Arkadaşımız Ak Parti’den aday adayı. Bilgi birikimini Yozgat’ta ki hemşehrimize katkı vermeye çalışırken bizde İstanbul’da İyi Parti İstanbul 3’ncü bölge aday adaylığımız oldu. İstanbul’da kurulduğundan beri il başkanı yardımcılığını yürütürken İstanbulluların sesi olalım dedik”

84 MİLYON İNSAN BİR VE BİRLİK OLDU
Ciddi anlamda sadece Türkiye’deki 84 milyon insanın deprem bölgesinde bir ve birlik olduğunu ifade eden Günler, “Oradaki depremde zarar gören, mağdur olan vatandaşlarımıza imkanlar dahilinde ciddi yardımlarda bulunuldu. Bu Türkiye’de birlik, beraberlik ve dayanışmanın bir sonucuydu. Umarım burada bundan sonra da hala zor şartlar altında yaşamaya çalışan vatandaşlarımıza destek sağlamak izlerin asli görevi. Başta devlet kurumları olmak üzere, belediyelerin, STK’ların, vatandaşların yardımları hala devam ediyor. Amacımız birlik ve beraberlik çerçevesinde en kısa sürede sarılması temennimizdir” dedi.

SİYASET BİR İDDİA İŞİ
İYİ Parti İstanbul Milletvekili Aday Adayı Yozgatlı hemşehrimiz Mümin Günler, “Siyaset bir iddia işi. Tüm siyasi partilerin ana hedefi ülkeyi doğru bir şekilde yönetmektir. Bizde İYİ Parti’yi kurulduğu günden bu tarafa İstanbul’da başkan yardımcılığı görevini yürüttüm. 8 Ocak’ta İstanbul il başkanlığı görevini kongrede tekrardan İstanbul’dan il yönetimine aday olmadım. Çünkü önümüzdeki seçimlerde milletvekili adayı düşünenler varsa yönetimde yer almamaları uygun olacağı söylendi doğal olarak. Bizlerde ona uyduk. Şuanda il başkan yardımcılığı görevini üstlenmedim ama il başkanımız Buğra Kavuncu Türkiye’de seçim çalışmasının başına geldi. Genel Başkanımız Meral Akşener’in yardımcısı olarak 81 ildeki seçimi yönetiyor. Bizde başkanımızın yardımcılığı görevini yürütüyoruz. Anadolu’da 5 tane ilimizin seçim kampanyasının illerimizde doğru şekilde uygulanması için Yozgat, Çankırı, Nevşehir, Kırıkkale ve Sivas illerinde seçim sürecini koordine ediyorum. Amacımız bu bölgelerde de doğru kampanya yapıp partimizin oylarını yükseltmek için süreç üstlendik”

RAMAZAN’IN HER ANI KENDİNE AİT BİR SÜREÇTİR
Ramazan’ın her anının kendine özgü bir süreç olduğunu belirten Günler, “Bazen seferi olduğumuz süreçte bile oruç tutalım mı nasıl yapalım dediğimiz oldu. Ramazan ayında bayram tatilinin uzun olmasından dolayı belki hesabını yapmadık ama Amerika seyahatimiz olacaktı. Tutayım orucumu dedim. Çünkü öbür tarafa gidiyorsun gün bitmiyor. Bindik uçağa. Almanya üzerine geldik, İngiltere üzerine geldik saati yakalayamadık. Erken mi, geç mi açtık ama en sonunda belki kendi saatimize göre güneşin batışını yakalayamadık ama saat olarak tuttuk. Atlas okyanusunun ortasında orucumuzu açtık” dedi.

ÖNEMLİ OLAN ÜLKEYE HİZMET EDEBİLMEKTİR
İYİ Parti İstanbul Milletvekili Aday Adayı Yozgatlı hemşehrimiz Mümin Günler, “Önemli olan ülkeye hizmet etmektir. Bunun hangi siyasi partide olursanız olun fark etmez. Ben inanıyorum ki, inşallah Kazım Kardeşimiz Yozgat’tan İyi partinin rakibi olmasına rağmen ciddi katkı sağlayacağına inanıyorum. Her ikimizin de belli sırada olup da kazanma imkanı olması durumunda İstanbul Yozgat arasında Yozgat7ın makus tarihini değiştirecek ciddi ortak çalışmalarımıza imza atacağız. Vatandaşımıza ve hemşerilerimize bireyler vermek için çalışıyoruz. Arzum ve amacım burada bulunan Yozgatlıların sesi olmaktır. Yozgat İstanbul arasında gönül köprüsü kurarak birlikteliği, gönüllülüğü birlikte katkı sağlayacağımıza adım gibi eminim” diye konuştu.
çizgi
Toplam: 101 Kayıt Bulunmaktadır
YOZGAT PLATFORMU 2021 Tüm Hakları Saklıdır