HABER BÜLTENİ
.
HABER BÜLTENİ
.
Yozgat Çok kıymetli Bir Evladını kaybetti.
Eğitim Camiasının gülen yüzü arkadaşım, Hemşehrimiz Nazmi Arıkan menfur bir saldırı sonucu vefat etmiştir. Ülkesi için hiç durmadan çalışan ,vatanperver bir insandı. Nur içinde yat
14.7.2022
735 tıklama
Yozgat Çok kıymetli Bir Evladını kaybetti.
Eğitim Camiasının gülen yüzü arkadaşım, Hemşehrimiz Nazmi Arıkan menfur bir saldırı sonucu vefat etmiştir. Ülkesi için hiç durmadan çalışan ,vatanperver bir insandı. Nur içinde yatsın. Mekanı cennet olsun inşallah.
sivil toplum kuruluşlarına hep yakın olan ve Yozgatlının yanında gördüğümüz canımız abimiz san nasıl kıydılar.
İstanbul Merkez Yozgat Derneğimiz in ilk kurucularından ve üyemiz Hayır sever işadamı , Yozgatlı Hemşehrimiz kıymetli insan

Nazmi Arıkan, Yozgat'ın Sorgun ilçesi Salur köyünde doğdu. Burada ilkokul ve ortaokul eğitimi aldıktan sonra Tokat Öğretmen Okulu'nu bitirerek sınıf öğretmeni oldu.

Daha sonra da Gazi Eğitim Enstitüsü'nde okuyarak fizik öğretmenliği diplomasını aldı.

Bolu Öğretmen Okulu'nda bir yıl öğretmenlik yaptı ve ardından özel dershaneciliğe geçti.

MEF Dershanesi'nde öğretmenlik yaparken, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Makine Mühendisliği'ni okudu. Arıkan, o yılları “Yatılı okuduk, devlete çok borcumuz var. İlk takım elbisemi, kösele ayakkabıyı orada gördüm. Öğretmen okullarının çok iyi programı vardı. Tarım, ticaret, elişi, arıcılık dersleri alırdık” diye anlatıyordu.

1996-1997 eğitim öğretim yılında Fen Bilimleri Merkezi Dershanesi'ni devralan Nazmi Arıkan, tek şube olarak aldığı dershaneyi 2004 yılına kadar geçen sürede 100 şubeye çıkardı. 2011-2012 döneminden bu yana başta İstanbul olmak üzere farklı illerde çok sayıda okul açan Nazmi Arıkan, kurucusu olduğu Fen Bilimleri Eğitim Kurumları’nın özel öğretim kursları, temel liseler ve okullarında 7 bine yakın kişi çalışıyor.

çizgi
Toplam: 100 Kayıt Bulunmaktadır
YOZGAT PLATFORMU 2021 Tüm Hakları Saklıdır