HABER BÜLTENİ
.
HABER BÜLTENİ
.
İstanbul da yapılan geniş katılımlı kahvaltı Yozgatlıların birliğini oluşturmaya ilk adımı attırdı.
İstanbul’da Düzenlenen Kahvaltı Yozgatlıların Gönül Buluşmasına Dönüştü Özlenen Vefa! Kısa bir süre genel kurulu yapılan İstanbul Yozgat Merkez Kültür ve Dayanışma Derneği tarafın
23.5.2022
824 tıklama
İstanbul da yapılan geniş katılımlı kahvaltı Yozgatlıların birliğini oluşturmaya ilk adımı attırdı.
İstanbul’da Düzenlenen Kahvaltı Yozgatlıların Gönül Buluşmasına Dönüştü Özlenen Vefa!    
Kısa bir süre genel kurulu yapılan İstanbul Yozgat Merkez Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen ‘Vefa Kahvaltısı’ anlamına uygun bir buluşma ile gerçekleşti.
İstanbul’un ilk Yozgat derneği hüviyetine de sahip olan İstanbul Yozgat Merkez Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Soner Karabulut ev sahipliğinde ‘Vefa kahvaltısı’ düzenlendi. Samimi bir ortamda gerçekleşen kahvaltı buluşmasında birlik ve beraberlik görüntüsü sergilendi.
ÖRNEK BİRLİKTELİK 
Türkiye’nin en büyük şehri İstanbul’da Yozgatlılar’ı bir araya getiren buluşma örnek katılımla göz doldurdu.
Burada bir konuşma yapan dernek başkanı Soner Karabulut, "Vefa Kahvaltısı" programını yoğun ilgi ve katılım ile gerçekleştirmiş olmanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. 
Karabulut şunları kaydetti: “Yapmış olduğumuz bu etkinlik ile amacımız yüreğinde Yozgat sevdası taşıyan, memleket ve hemşehrileri için hizmet vermiş ve vermekte olan tüm kıymetli hemşehrilerimizi bir çatı altında toplayarak, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmektir. Bugünün anlamına ve değerine önem vererek bizi bugün yalnız bırakmayarak Türkiye'nin dört bir yanından davetimize icabet edip bizi onurlandıran tüm hemşehrilerimize, katılımcılarımıza ve yönetim kurulu arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.
KONUŞMALARDA BİRLİKTELİK VURGUSU
Kahvaltı sonrası Eski Tarım ve Köy işleri ve Maliye Bakanı Lütfullah Kayalar ve katılımcılar yaptıkları konuşmalarda birlik ve beraberlik vurgusu yapıldı. 
Türkiye’nin en büyük şehri İstanbul’dan dünyanın farklı noktasında yaşayan Yozgatlılar’a vefanın ve birlikteliğin önemli bir mesaj olarak verilmiş oldu.
YOĞUN KATILIMLI BİR PROGRAM
Vefa buluşmasına katılan isimler şu şekilde oldu: “Eski Tarım ve Köy işleri ve Maliye Bakanı Lütfullah Kayalar, Avukat ve Kurucu Merkez Dernek Bşk Satılmış Şahin, ,  Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu (Duykon) Genel Başkanı Durak Turan Düz, Ankara Yozgatlılar Federasyonu Başkanı ve DUYKON Kurucu Başkanı Ahmet Koç, Bursa Yozgatlılar Federasyonu Başkanı ve DUYKON Genel Başkanvekili Serhat Baran, DUYKON Kadın Kolları ve Merkez Dernek Kadın Kolları Genel Başkanı Aysel Arslan, İstanbul Yozgatlılar Konfederasyon Başkanı Mehmet Deniz, Bozok Federasyonu Başkanı Hamdi Kurtoğlu, Yozgat Platform Başkanı Kazım Ekinci, Dernek eski Başkanı Muammer Şaşmaz İstanbul Avrupa Anadolu Federasyonu Başkan Yardımcıları Hatem Yakışıklı ve Fazlı Avcı, Federasyon Kurucu Başkanı Adem Coşkunyürek, Sultangazi Derneği Başkanı Mehmet Koçer, Güngören Dernek Başkanı Hakan Türkmen, Bağcılar Dernek Başkan Yardımcısı Ruhi Polat, Yerköy- Şefaatli Dernek Bşaknaı Şeref Duman, Darıca Köyü Dernek Başkanı Çetin Temel, Esenyurt Dernek Başkanı Sedat Çıtak, Genç Yozgatlılar Dernek Başkanı Yasin Murat, Esenler Dernek Başkanı Halil Lalek, Çekerekliler Dernek Başkanı Başkanı Gökhan Başlamak, Çandır Köyü Dernek Başkanı Ünal Meydan, Boğazlıyan Dernek Başkanı Memiş Öztekin, Tekirdağ Yozgatlılar Dernek Başkanı İbrahim Taşkınoğlu, Çerkezköy Dernek Başkanı Emin Sungur,  Saraykent Altınsu Köyü Dernek Başkanı Uğur Çekinmez, Menteşeliler Dernek Başkanı Özkan Kısırlı, Yozgatspor İstanbul Tayfa Başkanı Alpaslan Özkan, Avukat Sait Karabulut, Esenler ilk Haber Gazetesi imtiyaz sahibi Fatih Dağdeviren, E. Esenler Yozgatlılar Dernek Başkanı İhsan Karaman, Çelik Şirketler Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Çelik, Esenler İlçe Milli Eğitim şube müdürü Fahreddin Yıldız, Esenler Vergi Dairesi Müdür Yardımcısı Mehmet Alataş, İYİ Parti İlçe Başkanı Mümin Gürler, Esenler İlçe Seçim Müdür Vekili Umut Aktaş, Esenyurt Meclis Üyesi Davut Gezer, Esenler MHP İlçe Sekreteri Oktay Avcı, Bağcılar AK Parti İlçe Başkanı Yardımcısı Hatem Yakışıklı, Sultangazi MHP İlçe Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut, Furkan Mobilya Muammer Tekin, Yeniden Refah Partisi Yönetivm Kurulu Üyesi Mesut Yıldız, Cebrail Tellioğlu, Esenler Haber Hüseyin Koç, Gazete Esenler Hasan Gürsoy ve Özay Sali, Son Dakka Esenler Suat Türkoğlu  ve Esenler Gündem Said Yılmaz.

çizgi
Toplam: 101 Kayıt Bulunmaktadır
YOZGAT PLATFORMU 2021 Tüm Hakları Saklıdır