HABER BÜLTENİ
.
HABER BÜLTENİ
.
AK Parti Yozgat eski milletvekili Dr.Ertuğrul Soysal Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı kararname ile bakan yardımcılığına atandı.
AK Parti Yozgat eski milletvekili Dr.Ertuğrul Soysal Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı kararname ile bakan yardımcılığına atandı. Yozgat’ın Türk siyasetine kazandırdığı ön
14.9.2021
1025 tıklama
AK Parti Yozgat eski milletvekili Dr.Ertuğrul Soysal Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı kararname ile bakan yardımcılığına atandı.
AK Parti Yozgat eski milletvekili Dr.Ertuğrul Soysal Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı kararname ile bakan yardımcılığına atandı.

Yozgat’ın Türk siyasetine kazandırdığı önemli isimlerden AK Parti 24,25 ve 26 dönem milletvekili Ertuğrul Soysal, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcılığı görevine atandı. Atama kararı Resmi Gazete’nin 10 Eylül tarihli sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile duyuruldu.
CUMHURBAŞKANI TEBRİK ETTİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Soysal’ı telefonla arayarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcılığı görevinin hayırlı olmasını diledi.

Erdoğan, Soysal’a bakan yardımcılığı görevini Resmi Gazete ilanından önce sözlü olarak bildirip, başarı temennisinde bulundu. Erdoğan, Soyal'a görevinin sorumlulukları hakkında hatırlatmada bulunarak, ülkesi ve milleti adına bu güne kadar yürüttüğü hizmet aşkını bundan sonra da sürdüreceğine inandığını ifade etti.

YÖNETİCİLİK YAPIYORDU
AK Parti’de Teşkilat Başkanlığı Doğu Anadolu Bölge Koordinatörü olan Ertuğrul Soysal, aynı zamanda özel bir şirkette üst düzey yöneticilik yapıyordu. Özel hastanenin üst düzey yönetici olan Soysal, bu görevde de kapısını çalan Yozgatlılar'ın taleplerini geri çevirmedi, insanına olan bağlığını sürdüren siyasetçilerden oldu.

YOZGAT’TAN HİÇ KOPMADI
Milletvekilliği görevi sona ermesine rağmen Yozgat’tan ve AK Parti'den hiçbir zaman kopmayan Soysal’ın bakan yardımcılığı görevine atanması Yozgatlılar tarafından da memnuniyetle karşılandı. Soysal, 3 dönem yürüttüğü Yozgat milletvekilliği sırasında mütevazi duruşu, samimi söylemleri ve memleketine olan sevgisi ile tanındı.

Milletvekilliği görevi sona ermesine rağmen partisine sırt dönmeyen Ertuğrul Soysal, özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a olan bağlılığı ile tanınıyor. Aslen Sorgunlu olmasına rağmen, ilçesi ile birlikte uzun süre görev yaptığı Çekerek başta olmak üzere tüm Yozgat'ı kucaklayan Soysal'ın bakan yardımcılığı görevinin isabetli bir karar olduğu ifade edildi.

Yozgat’ta büyük bir sevince neden olan atama kararı, Türk siyasetine önemli isimler kazandıran Yozgatlılar’a olan güvenin de bir yansıması oldu.

15 TEMMUZ'UN DİK DURAN İSİMLERİNDEN OLDU
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı hemşerimiz Ertuğrul Soysal, 15 Temmuz hain darbe kalkışmasının yaşandığı karanlık akşam ve sonrasında sürecin dik duran, devletinin yanında olan ismi oldu.  Eşi 15 Temmuz Darbe gecesi demokrasi gazisi olan Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, daha öne de Pensilvanya kökenli bir tiwitter hesabı üzerinden tehdit edilmiş, buna rağmen devletine olan bağlılığından bir an olsun geri durmamıştı.
Soysal o süreçte yaptığı şu açıklama oldukça dikkat çekmişti: "Hainler o gece ve sonrasında amaçlarına ulaşamadılar, yine ulaşamayacaklar. O gece ben, eşim ve çocuklarım da şehit olabilirdi. Yeter ki bu hainlere aman verilmesin bu vatan için canım da ailem de feda olsun.”  


ERTUĞRUL SOYSAL KİMDİR?
Ertuğrul Soysal, 3 Mayıs 1963'te Yozgat Sorgun'da doğdu. Babasının adı Halis, annesinin adı Ganime'dir.

Tıp Doktoru; Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde göz hastalıkları cerrahisi uzmanı oldu.

Yozgat Çekerek İlçesinde Hastane Başhekimliği ve Grup Başkanlığı görevlerinde bulundu. Özel bir şirkette iki yıl Genel Müdür olarak görev yaptı. Adıyaman Devlet Hastanesinde mecburi hizmetini tamamladı. Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Şanlıurfa'da özel bir hastane ile Özel Şifa Hastanesinde Göz Hastalıkları Uzmanı olarak çalıştı. Soysal, 2011 ile 2018 yılları arasında  parlamentoda 24. 25. Ve 26.  dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Yozgat milletvekili olarak görev yaptı. Bunların yanısıra Mecliste Plan bütçe komisyon üyesi, KİT Komisyonu Başkan Vekili, Hollanda Dostluk Grubu Başkanı ve Ak Parti Grup Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.
Yozgat Platformu olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcılığı görevine atanan Ertuğrul Soysal’ı tebrik ediyor, görevinde başarılar diliyoruz.


çizgi
Toplam: 100 Kayıt Bulunmaktadır
YOZGAT PLATFORMU 2021 Tüm Hakları Saklıdır