HABER BÜLTENİ
.
HABER BÜLTENİ
.
Atanın Huzurunda YDDF
Yozgat Demokrat Dernekleri Federasyonu ATATÜRK’ün huzuruna çıktı
15.12.2021
632 tıklama
Atanın Huzurunda YDDF
Yozgat Demokrat Dernekleri Federasyonu ( YDDF )
ATATÜRK’ün huzuruna çıktı.
Yozgat Demokrat Dernekleri Federasyonu ( YDDF ), Olağan Genel kurul toplantısı doğrultusunda tekrar Başkan seçilen Mesut İBİŞ ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte, Anıtkabir de Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ziyaret etti.
YDDF Başkanı Mesut İBİŞ ve yönetim kurulu, Federasyona bağlı olan Yozgat’lı Köylerin Dernek başkanları ve Yozgat’lı hemşerilerinden oluşan heyet ile birlikte, Anıtkabir Aslanlı Yol’da toplandılar. Anıtkabir’e yürüyen heyet, Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine geldi. Mesut İBİŞ’in mozoleye çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunan heyet ve Yozgat’lı hemşerileri, daha sonra Anıtkabir önünde fotoğraf çektirdi.
Misak-ı Milli Kulesi’ne geçerek Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Mesut İBİŞ, deftere şunları yazdı:
Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu
Mustafa Kemal ATATÜRK
Bugün manevi huzurunuza,
O eşsiz! “Ne mutlu Türk’üm diyene” sözünüz ile, Türk’lüğün onuru ve şerefi ile yaşayan Yozgat’ın asil ve kahraman halkı olarak çıkmış bulunmaktayız.
Sizin fikirleriniz ve duygularınız doğrultusunda kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ni, Bağımsızlığı! var olmanın yegane koşulu kabul etmiş insanları olarak yaşatmaya devem ettiğimizi bilmenizi isteriz.
Kurmuş olduğunuz eşsiz ülkemizi, hürriyet ve istiklale timsal olmuş Milletiniz olarak, kültür, bilim ve fen esaslarına dayalı bir şekilde yöneteceğimize, çağdaş ve demokratik bir ülke olarak ilelebet payidar olacağımıza, sizin manevi huzurunuzda söz veriyoruz.
Bize armağan etmiş olduğunuz bu vatan için, size ve tüm silahlı arkadaşlarınıza gönülden borçlu olduğumuzu belirtmek ister, teşekkürlerimizi sunarız.
Saygı ve Minnetle Anıyoruz.
Y.D.D.F.
çizgi
Toplam: 90 Kayıt Bulunmaktadır
YOZGAT PLATFORMU 2021 Tüm Hakları Saklıdır