HABER BÜLTENİ
.
HABER BÜLTENİ
.
Yozgat'I Dünyaya tanıtan markamız Bozok Traktör
Yozgat’ın markası Bozok Traktörlerinin üretimi devam ediyor 2005 yılından bu tarafa Kocaeli’nde üretimine devam eden Yozgat’ın markası Bozok Traktörlerinin performanslı ve kalitel
10.5.2022
685 tıklama
Yozgat'I Dünyaya tanıtan markamız Bozok Traktör
Yozgat’ın markası Bozok Traktörlerinin üretimi devam ediyor
2005 yılından bu tarafa Kocaeli’nde üretimine devam eden Yozgat’ın markası Bozok Traktörlerinin performanslı ve kaliteli bir şekilde Türk çiftçisine ulaşmasını sağlandığı ana montaj fabrikasını ziyaret etti.
Fabrika hakkında bilgi veren Bozok Traktörleri işletme Müdürü Seyhan Esen, Bozok traktör isminin rahmetli patronlarının kendi memleketinin ismi olsun diye Bozok ismini koyduğunu söyledi. 
EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ
Esen, “Bu markaya da üçüncü kuşak yöneticilerimiz büyük yatırımlar yaptılar. Bu dönem içerisinde Türkiye’nin her bölgesine üretimini yaptığımız 50 beygirden başlayıp 105 beygire, tek çekerlikten kabinli klimasına kadar traktörlerimizi üretiyoruz. Yerel ve ihracat sektörüne büyük şekilde ismimizi üstüne katarak Türk sanayisinin neler yapabileceğini göstererek emin bir şekilde yolumuzda ilerliyoruz” dedi. 
YILLIK BİN ADET ÜRETİMİ YAPILIYOR
Gebze Şekerpınar sanayi bölgesinde faaliyetlerini sürdürdüklerini belirten Esen, “Bu bölgedeki araziler çok yaygın bir alan. Ama 10 bin metrekarelik alanımızda biz üretimimize 60 kişilik bir kadro ile yapıyoruz. Şuanda yıllık olarak optimum 1.000 adet. Ama kapasitemiz de 3 bin 500 traktörü zorlayacak traktör üretim bandımız var” dedi.


3. KUŞAKTIR DEVAM EDİYOR
Esen, “Biz Bozok Traktör ismini koyup üretime başlamadan önce Karacabey ailesi üçüncü kuşak. İlk kuşaktan itibaren gerek Avrupa’da gerekse dünyada üretilmiş tarım makinalarını o dönemlerde inceleyerek ve Türk çiftçisinin neleri aradığını, ne istediğinin bilincini keşfederek o bakımdan Türkiye’de ve dünyada üretilmiş olarak kaliteli, gerek ham madde gerek ara mamul ürünleri ve motor performansı yüksek ürünleri seçip birleştirerek çiftçimize veriyoruz. Çiftçimiz biz kendimizi performanslı, yakıt tasarruflu ve uzun dönem kullanabileceği bir makine olarak anlatıyoruz. Çiftçilerimiz bunun çok daha fazlası olduğunu bize dönüşlerde aktarıyorlar. Bu traktörlerimiz tarlada yaptıkları işte ve alınan randumanda ve petroldeki süreçlerindeki maliyet artışlarında ne kadar ceplerine tasarruf sağladığını dönüşleri oldukça bizim satış oranlarımızı etkiliyor. Bu da iyi bir yolu emniyetli ve güvenli şekilde takip ettiğimizin gururunu bize yansıtıyor” diye konuştu.

çizgi
Toplam: 100 Kayıt Bulunmaktadır
YOZGAT PLATFORMU 2021 Tüm Hakları Saklıdır