HABER BÜLTENİ
.
HABER BÜLTENİ
.
Bitlis'te Şehid Düşen Jandarma Teğmen Baki Koçak'ı Son Yolculuğuna Uğurladık
Bitlis'in Tatvan ilçesi kırsalındaki terör operasyonunda şehit olan Jandarma Teğmen Baki Koçak, Sarıkaya'da toprağa verildi.
4.6.2021
820 tıklama
Bitlis'te Şehid Düşen Jandarma Teğmen Baki Koçak'ı Son Yolculuğuna Uğurladık
Bitlis'ten uçakla Kayseri'ye oradan da karayolu ile Sarıkaya'ya getirilen şehidimiz Koçak için Barbaros İlkokulu bahçesinde tören düzenlendi. Törene katılan İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, şehidin babası Şevket Koçak ve yakınlarına taziyede bulundu. Şehidin özgeçmişi okunduktan sonra İl Müftüsü Ali Gülden tarafından cenaze namazı kıldırıldı.

Helallik alınan şehidin naaşı cenaze aracına konurken, baba Şevket Koçak, "Vatan sağ olsun" dedi. İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy da "Şehitlerin kanı yerde kalmayacak" ifadesini kullandı. 

Şehit Koçak'ın naaşı, Söylemez köyü mezarlığına defnedildi.

Törene şehidin yakınları, Yozgat Valisi Ziya Polat, Yozgat Milletvekilleri Yusuf Başer ve İbrahim Ethem Sedef, Jandarma Genel Komutanlığı Personel Daire Başkanı Tümgeneral İsmail Balıbek, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, askeri personel ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bizde Yozgat Platformu olarak şehidimize Allahutaladan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz. şehidimizin mekanı Cennet olsun.
çizgi
Toplam: 100 Kayıt Bulunmaktadır
YOZGAT PLATFORMU 2021 Tüm Hakları Saklıdır