HABER BÜLTENİ
.
HABER BÜLTENİ
.
Bağcılar da Yozgat Tanıtım Günleri
Bağcılar Belediyesi ile Bağcılar Yozgatlılar derneğinin organize ettiği hemşeri günleri programında bu hafta Yozgat Tanıtım günleri düzenlendi.
4.12.2022
470 tıklama
Bağcılar da Yozgat Tanıtım Günleri
Bağcılar Belediyesi ile Bağcılar Yozgatlılar derneğinin organize ettiği hemşeri günleri programında bu hafta Yozgat Tanıtım günleri düzenlendi.
Tanıtım günleri açılışına Bağcılar kaymakamı başta olmnak üzere çok sayıda Siyai parti ilçe başkanı ile STK başkanları katıldı.
Tanıtım Günlerine Genel başkanımız sayın kazım Ekinci ile Gençlik kolları başkanınımız Sayın Yunus Emre Yıldız katılarak Hemşerilerimize destede bulundular.
Tanıtım Günlerini yapan Nuh Öztür başkanımıza çok tşk ederiz.
Programa, İstanbul Bağcılar Kaymakamı Abdullah Uçgun, Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin ve danışmanı Muharrem Erdal, Bacılar Ak Parti İlçe Başkanı Rüstem Tüysüz, MHP Bağcılar İlçe Sekreteri Erdinç Kaya, BBP Bağcılar İlçe Başkanı İsa Yıldırım; Bağcılar Ülkü Ocakları Başkanı Emre Dağcı, Esenler İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fahrettin Yıldız, Yozgat Konfederasyonu Başkanı Mehmet Deniz, Kocaeli Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı Erol Akalın, başkan Yardımcısı Hicran Bozkurt ve Mustafa Aksoy; Basından Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Eranıl,  Yozgat Platformu Başkanı Kazım Ekinci,  Yozgat Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Soner Karabulut ve Başkan Yardımcısı Fatih Yiğit, Bağcılar Eğitim Bir sen ilçe Başkanı Mehmet Sansar, Ak Parti Beylükdüzü İlçe Başkan Yardımcısı Ferhat Karabulut, Sultangazi MHP İlçe Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut, Bem-Bir Sen Büyükşehir Başkanı Hacı Dursun Ağaç. Esenyurt MHP Meclis Üyesi Davut Gezer, sivil toplum örgütü temsilcileri, siyasi parti yetkilileri, daire müdürleri, iş adamları, sanayiciler ve çok sayıda davetli topluluğu katıldı.

STANT GEZİLDİ, İKRAM EDİLDİ

Yozgat İl ve İlçelerine ait kültürel değerlerin fotoğraflarının yer aldığı stantlar tek tek gezildi; katılımcılara bilgiler verildi. Daha sonra Yozgat Yöresinin Milli Yemeği olarak bilinen ‘Arabaşı Yemeği’ ve ‘Testi Kebabı’ ikram edildi. Testi kırılırken dilekler tutuldu; Yozgat için vaatlerde bulunuldu. Yozgat'ın yetiştiridği ve gurbetteki önemli halk ozanlarından Ali Osman Koç ise programda sahne alarak; bir birinden güzel türkülerini katılımcılar için seslendirdi.

çizgi
Toplam: 100 Kayıt Bulunmaktadır
YOZGAT PLATFORMU 2021 Tüm Hakları Saklıdır