BASINDA BİZ
.
BASINDA BİZ
.
Yozgat platformu ile uyesi Sorgun Ahmet Fakili dernegi Bsk Ali Cansev e plaket verildi
Bu yıl ikincisi Üsküdar Belediyesi tarafından 41 il’in katılımıyla Üsküdar Haremde düzenlenen yöresel lezzetleri festivali büyük ilgi gördü. Festivalde Yozgat’ın yöresel lezzetler
1.10.2023
432 tıklama
Yozgat platformu ile uyesi Sorgun Ahmet Fakili dernegi Bsk Ali Cansev e plaket verildi
Festival komitesi Dernek Başkanımız Ali Cansev e katkılarından dolayı plaket verdiler.
Bu yıl ikincisi  Üsküdar Belediyesi tarafından 41 il’in katılımıyla Üsküdar Haremde düzenlenen yöresel lezzetleri festivali büyük ilgi gördü. Festivalde Yozgat’ın yöresel lezzetleri  Yozgat platformu ile Sorgun Ahmet fakılı derneğinin işbirliği ile açılan ‘Yozgat’standında müşterilerin beğenisine sunuldu.Yaklaşık 10  gün süren Üsküdar Belediyesi  yöresel lezzetleri fuarının Yozgat stadında Yozgat’ın kaymağı,yoğurdu,çanak ve çökelek peynirleri,turşuları,ekmekleri  ve çok sayıda et, süt ve gıda  ürünleri de satışa arzedildi.

Üsküdar Haremde düzenlenen yöresel lezzetler fuarında Yozgat standını Ahmetfakılı Derneği ile birlikte açarak İstanbulda hem Yozgat ürünlerinin tanıtımını,hem de satışının gerçekleşmesine olanak sağlayan İstanbuldaki girişimci iş adamlarımızdan Kazım Ekinci,Üsküdar ve civarında yaşayan Yozgatlıların fuarda yer alan  Yozgat standında sunulan ürünlere ilgi gösterdiklerini belirterek fuarda kendilerine destek olan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmene teşekkür etti.

Yozgat Platformu Başkanı Kazım Ekinci, konuya ilişkin yaptığı açıklamada Türkiyenin çeşitli illerinde düzenlenen bu tür yöresel lezzetlerinin tanıtım fuarlarında açılan ve açılması planlanan Yozgat standlarına  gerek Yozgat  Kültür Müdürlüğünün ve  gerekse de yerel yönetimleri temsil eden Belediyelerin destek sağlaması gerektiğini vurguladı..
çizgi
Toplam: 12 Kayıt Bulunmaktadır
YOZGAT PLATFORMU 2021 Tüm Hakları Saklıdır